www.tc101.cz
Čerpací stanice |  Montážní dílny |  Stanice měření emisí |  STK |  Autobazar | Dotazy
 
Ceny PHM

Ceny v ČR - 7. týden
LPG 14.51
Benzín 30.06
Nafta 30.94

  Ceny v zahraničí
Poptávka LPG přestavby
Zadat přestavbu
Vše o LPG
  Hlavní strana
  Výhody LPG
  •  Výhody členství
  •  O klubu
  •  Přihláška
  •  Stanovy klubu
  Nová auta s LPG
  Fotogalerie
  Zkušenosti s LPG
  Napsali o LPG
  Archiv zpráv
  Zajímavosti
 
Prodej LPG doplňků
-LPG obchod

 
Články - rok 2001
-
29.5.2001
Ministerstvo dopravy a spojů ČR prodloužilo platnost starého homologačního předpisu EHK 67 00 do 30.12.2001. Od příštího roku bude tedy možné schválit přestavbu lpg - hromadnou i individuální pouze s díly schválenými podle nového předpisu EHK 67 01. S největší pravděpodobností se toto "posunutí" projeví ukončením možnosti přestavět karburátorové vozy za 10 000,- Kč.
-
28.5.2001 - Pokles cen LPG
Ceny LPG stále klesají dokonce až k 10,- Kč v Praze Kbelích, Pardubicích, Brně a dalších místech. Nutno ale říci, že co se v těchto dnech na některých stanicích prodává jako LPG mnohdy LPG vůbec není. Podle našich informací se na na trhu objevil rafinát z České rafinérské určený výhradně ke spálení, některé firmy ho ovšem prodávají a distribuují jako autoplyn. Příznaky jsou malý tlak, minimální množství propanu a tím nižší oktanové číslo a vyšší spotřeba, s malým výkonem. Co je však horší, vlivem přítomnosti dalších agresivních součástí směsi dochází k "nabobtnávání" gumiček a těsnění v reduktorech a plynových ventilech, tím k jejich nefunkčnosti až nutnosti výměny v odborné dílně. Pokud máte špatné zkušenosti podělte se o ně s námi ať můžeme informovat motoristy "plynaře", kde se prodává nekvalitní plyn a můžeme se pokusit zjednat nápravu tohoto stavu a náhradu Vašich škod.
-
10.4.2001 - Jak to bylo s vybuchlou Škodovkou?
vybuch_auto Vyšetřováním byly zjištěny podstatné závady v technickém stavu plynového zařízení. Nenasazená a tedy i nezajištěná odvětrávací hadice a k tomu prasklé potrubí od přípojky plnění. Při čerpání tedy došlo k úniku plynu do prostoru vozidla a pravděpodobně od zapalovače došlo k výbuchu. Navíc v lednu bylo vozidlo na opravě spojky, zde je asi příčina prasklého plynového potrubí. Je spousta lidí kterým se nechce nádrž vyndávat a raději ji "jen odehnou" při běžné údržbě. Natož aby s takovou "banalitou" jeli do odborné dílny. Bohužel zde to mělo tragické následky. Připomínám ještě, že s těsnícím odvětrávacím systémem hadic, průchodek a plynotěsné schránky by nedošlo minimálně k výbuchu uvnitř vozidla a dost možná by k němu nedošlo vůbec. Přehled bezpečnostních prvků zde.
-
2.4.2001 - Výbuch
Včera došlo k výbuchu vozidla na propan-butan, bohužel s tragickými následky. Jak nám sdělil vyšetřovatel hasičů pravděpodobnou příčinou byl špatný technický stav. Více informací bude ovšem známo až po ukončení vyšetřování. O průběhu vyšetřování Vás budeme dále informovat.
-
14.3.2001 - Mapa
mapaLPG Klub ve spolupráci s APB vydal pro motoristy Mapu ČR 2001 s informacemi o čerp. st. LPG v ČR (otvírací doba, místa apod.). Žádejte u čerpacích stanic, členové LPG Klubu zdarma.
-
13.3.2001
S LPG Klubem spolupracují čerpací stanice, které podporují činnost LPG Klubu a umožnily i fungováni těchto www stránek. Touto cestou jim ještě jednou děkujeme. Tyto čerpací stanice mají vytvořeny informační stránky na našem serveru.
-
20.2.2001
Prodejní ceny na stojanech čerpacich stanic začínají po zimním období klesat.(vyšší poptávka po PB způsobená topným obdobím zapříčiňuje v zimě každoročně vyšší ceny) Např. na trase Praha - Hr. Králové se ceny pohybují již od 14,50 Kč/l a v samotném Hr. Králové je možné čerpat již za neuvěřitelných 13,49 kč/l.
-
31.1.2001
31.1.2001 se uskutečnila v sídle prodejce vozů Škoda - Eurosport Praha a.s. tisková konference na téma "Nové LPG systémy pro současnost i budoucnost". Byl představen nový systém DGI od holandské f. AG Autogas Systems pro přímé vstřikováni LPG.

 
Anketa
Měli byste zájem o aplikaci pro chytré telefony s vyhledáváním čerp. stanic LPG v ČR, případně i v zahraničí?

  (22 %)
(72 %)
(6 %)


Celkem 4193 hlasů
 
Nové vozy s LPG a zárukou

      Dacia
      Fiat
      Hyundai
      Kia
      Mercedes
      Opel
      Renault
      Subaru
      Škoda
Spolupracující firmy

  Dodavatelé LPG
-
 
PrimagasFlaga
TomegasKralupol
Hunsgas 
  
Čerpací stanice LPG
od Bonett.cz


  Montážní dílny LPG

www.tc101.cz
  

  Stanice měření emisí


Dekra
  

Vstup pro firmy

  Stanice měření emisí

  Stanice technické kontroly

  Čerpací stanice

Pocidadlo Web4U.cz


 © www.lpg.cz 2007
 Komerční použití informací z těchto  stránek pouze se souhlasem  provozovatele těchto stránek.

 

© 2004 Fin