www.tc101.cz
Čerpací stanice |  Montážní dílny |  Stanice měření emisí |  STK |  Autobazar | Dotazy
 
Ceny PHM

Ceny v ČR - 7. týden
LPG 14.51
Benzín 30.06
Nafta 30.94

  Ceny v zahraničí
Poptávka LPG přestavby
Zadat přestavbu
Vše o LPG
  Hlavní strana
  Výhody LPG
  •  Výhody členství
  •  O klubu
  •  Přihláška
  •  Stanovy klubu
  Nová auta s LPG
  Fotogalerie
  Zkušenosti s LPG
  Napsali o LPG
  Archiv zpráv
  Zajímavosti
 
Prodej LPG doplňků
-LPG obchod

 
Zkušenosti s LPG
 Postřeh z cesty do Itálie duben 2009

Absolvoval jsem nyní cestu se svým autem na lyže do Itálie. Na internetu jsem si našel čerpací stanici v Německu u dalnice 98 na EXITU 113 kousek za Štrasburkem. Pumpa se nachází asi 500m od dálnice přímo v obci NEUKIRCHEN na ulici Bergstr. 2 . Otevírací doba je od 8-20 hod Po-Ne. Dá se na ni odbočit z obou směrů na dálnici. Cena byla 60centů/litr. Je třeba mít redukci na „MATICI“ a plyn si tankujete sami. Vzdálenost na tuto pumpu se Znojma byla cca 350km. Další pumpa byla v Itálii na dálnici A22 kousek před Trentem na 128 kilometru. Je to AGIP. Jsou dvě pumpy naproti sobě, takže se také dá čerpat oběma směry. Provoz je NON-STOP. Cena byla 55centů/litr. Vzdálenost od pumpy z Německa byla cca 300km. Jinak i na vedlejších cestách v Itálii není problém narazit na menší pumpy s LPG.

LPG zdar.

Bc.Martin Polášek Těrlicko

 Tankování LPG ve Španělsku srpen 2008

Zdravím,

jelikož se mi před mou cestou nepodařilo nalézt na webu žádné přesnější informace o tankování LPG ve Španělsku, nabízím ke zveřejnění můj příspěvek..

Pěkný den

D.K.

spanelsko.pdf

 LPG a tunely v Alpách červenec 2008

Zdravím LPGisty!

Dnes jem narazil na Vašem webu k otázce na téma LPG a tunely v Alpách. Pro vozidla s plynovým pohonem (ať LPG či CNG) přece jen v Alpách omezení existuje, a to v Rakousku. Je to zákaz přepravy autovlakem spojujícím Gasteinertal a Mölltal , tzv. Autoschleuse Böckstein - Mallnitz. Což je škoda, neboť se jedná o jinak velmi výhodnou spojnici přes Taury.

http://www.oebb.at/pv/de/Reisen_in_den_Bundeslaendern/Kaernten/Autoschleuse_Tauernbahn/

http://www.oebb.at/pv/de/Reisen_in_den_Bundeslaendern/Kaernten/Autoschleuse_Tauernbahn/20080501_Flugblatt_Deutsch..pdf

S podobnými autovlaky ve Švýcarsku osobní zkušenost nemám. Při hledání na webu http://mct.sbb.ch/mct/reisemarkt/zuege/autoverlad.htm jsem však na omezení pro vozy s plynovým pohonem ve Švýcarsku nenarazil.

s pozdravem Vratislav Kraus

 Zkušenosti z Francie listopad 2007

Píši vám ohledně zkušenosti z cesty do Francie přímo do Paříže. Cestu jsem absolvoval z Poděbrad přímo skoro do centra Paříže Škodou Octavia 1.6Lx na LPG, nádrž mám na 60 litrů.

Jak asi mnozí víte tankování plynu v České republice je bez problémů, jel jsem přes hraniční přechod Rozvadov, kde je poslední možnost natankovat do auta LPG na čerpací stanici AGIP a při cestě Německem to už je horší - u dálnic není taková sít benzínových čerpacích stanic jako u nás a plyn skoro vůbec. Na nádrž LPG v Octávii jsem dojel skoro na hranice s Francii, ale natankovat jsem mohl až ve Francii a tak jsem musel jet skoro 200 km na benzín než jsem našel čerpací stanici s LPG. Jejich název plynu je GPL, cena se pohybovala od 0.63-0.75 euro centu za litr plynu GPL. Tankování plynu ve Francii bez problémů, na dálnicích je skoro všude a koncovka je shodná s našim systémem.

Než dojedete do Paříže, tak vás mýtné výjde jenom jedna cesta celkem 21 euro dálnice jsou docela v pohodě, ale pozor na Francouzskou policii - stoji v místě mýta a snaží se hledat každou drobnost, aby vám mohli dát pokutu. My jsme dostali pokutu 90 euro za to, že kamarád si odepnul pás na zadním sedadle v místě mýta, aby si mohl šáhnout do kapsi pro peníze.

Ještě mám další obrovskou zkušenost se servisem na plyn. Pokud se vám stane po cestě něco s autem a budete mít auto na plyn, ale nebude to závada plynu, ale třeba mechanická a nebudete moc jet dál, tak se nebojte zavolat svoji pojištovnu a oni vám zajistí ve všední den odtah do autorizovaného servisu, ale velký pozor než vám auto sundají z odtahové služby, tak bežte za příjmacím technikem daného autorizovaného servisu a oznamte mu, že máte auto na plyn a pokud nemá servis homologaci na plyn, tak si auto nesmí vůbec od vás převzít a trvejte na tom at vás odtahne do jiného servisu, kde vám auto 100% opraví, protože odtahová služba, která vás odtahla do servisu, tak to platí pojištovna, ale pokud vám automobil nechají ve značkovém servisu a nemá na to homologaci, tak zaplatíte 250 euro jenom odtah a další obrovské peníze za opravy.

 
Anketa
Měli byste zájem o aplikaci pro chytré telefony s vyhledáváním čerp. stanic LPG v ČR, případně i v zahraničí?

  (22 %)
(72 %)
(6 %)


Celkem 4193 hlasů
 
Nové vozy s LPG a zárukou

      Dacia
      Fiat
      Hyundai
      Kia
      Mercedes
      Opel
      Renault
      Subaru
      Škoda
Spolupracující firmy

  Dodavatelé LPG
-
 
PrimagasFlaga
TomegasKralupol
Hunsgas 
  
Čerpací stanice LPG
od Bonett.cz


  Montážní dílny LPG

www.tc101.cz
  

  Stanice měření emisí


Dekra
  

Vstup pro firmy

  Stanice měření emisí

  Stanice technické kontroly

  Čerpací stanice

Pocidadlo Web4U.cz


 © www.lpg.cz 2007
 Komerční použití informací z těchto  stránek pouze se souhlasem  provozovatele těchto stránek.

 

© 2004 Fin